top of page

Esin Yardım

 

ODTÜ Psikoloji mezunu. 8 yıldır farklı ülkelerde KranyoSakral Terapi uyguluyor ve hocalarına asistanlık yapıyor. Temel Şamanlık inisiyasyonu alması yanı sıra Vinyasa, Yin ve Yoga terapi hocalık ve Tay masaj sertifikaları var.

11 yıl Yunanistan, İsrail, BAE başta olmak üzere farklı ülkelerde İnsan Kaynakları alanında çalıştı. 2009 yılında Dubai’deyken “3 ay sırt çantamı alıp gezeyim, sonra yeni bir iş.” diye çıktığı Güneydoğu Asya yolculuğundan uzun süre dönemedi. Asya ona hem ofis dışındaki hayatı, hem de insanlara birebir yardım ederek çalışmasını sağlayacak birçok araç verdi.  Önce Chiang Mai’de Tay masajı öğrendi, sonra Bali’de Vinyasa ve  Yin yoga hocalık sertifikasını aldı.

Bali’de en sevdiği yoga hocalarından Cat Kabira KranyoSakral terapistti. Denemek için bir seans aldı. Cat seansın başında ayak bileklerine dokunur dokunmaz “senin dizlerin ağırıyor” dedi. Konuşmadan, yumuşacık bir dokunuşla bedendeki sıkıntıların okunabilmesinden ve daha da önemlisi iyileşebilmesinden müthiş etkilendi. Takip eden 3 yıl boyunca hem eğitimler alarak, hem de her yıl asistanlık yaparak Leonid Sobolef’in KranyoSakral terapi öğrencisi oldu. Bu dönemde Rus fizikçiler ve Bali’li şifacılarla da tanışıp beden, iyileşme konularında bilgilendi, mucize denebilecek iyileşmelere tanıklık etti.

Meditasyon için defalarca Vipassana inzivalarına gitmişti. Bali’deki danışanlarından biri onu Tayland’da Budist keşişlerle tanıştırdı. Burma sınırında bir manastırda bir ay kaldı, sabahları keşişlere KranyoSakral terapi seansları verdi, öğlen yoga öğretti. Geceleri de keşişler ona sağlığı güçlendirmeye yönelik meditasyon teknikleri öğrettiler.

2010 yılından beri BAE, Endonezya, Tayland ve Türkiye’de KranyoSakral Terapist olarak çalışmaktadır. Biyodinamik eğitimini tamamlamış, Upledger eğitiminin ileri seviyelerine devam etmektedir. 
 

İnsanların ağır kimyasal ilaçlar ya da dokulara zarar veren ameliyatlara yönelmeden önce başta KranyoSakral Terapi olmak üzere daha nazik ve beden bütünlüğüne sahip çıkan tedavi yöntemlerine yönelmelerini sağlayabilmek en önemli hedeflerinden. Doğum travmaları, merkezi sinir sistemi hastalıkları, otoimmün rahatsızlıklar ve ağız-çene yapısıyla ilgili sorunlar en çok çalıştığı alanlardır. 

İlgili eğitimler

2010-2012:  Leonid Soboleff ile KranyoSakral Terapi, 1-6 Seviyeler, Endonezya
2011-2015:  1-4 Seviyeler asistanlık, 
Endonezya
2013:  Rosemary Wallace ile KranyoSakral Terapi, 2. Seviye, Tayland
2014:  Upledger Institute KranyoSakral Terapi, 1 ve 2. Seviye, Ukrayna

Diğer eğitimler

2010:   Thai Masaj, Tayland
2010:  
SOSA 200 saatlik Yin ve Vinyasa Yoga Hocalık eğitimi, Endonezya 
2011:  Banu Çadırcı ile Yoga Terapi Hocalık eğitimi, Türkiye
2012:  Dr. Adolf Brown ile Applied Kinesiology, Endonezya
2013:  Kevin Turner ile Temel Şamanik İnisiasyon, Endonezya
2017-2019: Somatik Deneyimleme Uygulayıcı eğitimi

bottom of page